Rok bez cukru, mléka, masa, vajíček, sóji……. dá se to! :D

Svojí zkušenost s Mystickým léčitelem, Anthonym Williamem, jsem s vámi sdílela v minulém článku. Psala jsem především o zdravotních přínosech, které jsem díky jeho učení ve svém životě zaznamenala.

A dneska jsem navíc epsala, jaké kroky a změny v jídelníčku jsem podnikla tak, abych mohla naplno podpořit a umocnit uzdravovací proces.

Taaakže, ready? Jdeme na to:

365 dní bez alkoholu – ne, nenapila jsem se piva, vína ani ničeho jiného, co by obsahovalo alkohol

365 dní bez sóji – pro člověka, který trpí zdravotními problémy nebo symptomy není vůbec vhodná konzumovat

365 dní bez cukru – myslím tím bez rafinovaného cukru či jiných sladkých sirupů

365 dní bez mléka – jo, chybí mi tvarohový švestkový knedlíky, palačinky, buchty a typická bábovka, ale nedá se nic dělat, když si člověk přečte, proč se vyhýbat mléku a výrobků z něj, a pak vidí, jak na to tělo dobře reaguje, stane se to taková přirozenost, že se nostalgie po normálním jídle brzy rozplývají

365 dní bez masa – kdybyste se zeptali Anthonyho, jestli člověk musí vynechat maso, aby se uzdravil, řekl by vám, že ne (dobrá zpráva pro masožrouty 🙂 ), jako velký problém vidí vepřové, jehněčí a ryby …. (ale co si budem, nikde jsem recepty s masem u něj neviděla a necítím, že by mi maso nějak chybělo – ostatně Tommy mi na začátku prosince říkal, že už to bude 8 let, co nejí maso vůbec – tak si to vemte, Tommy není žádný ořezávátko, kdyby se někdo podivoval, že muž přece musí jíst maso)

365 dní bez vajíček …. ani bio ani od babičky… (Proč ne? To je bohužel na samostatnou kapitolu….. protože v uzdravení se z čehokoliv jejich vynechání hraje klíčovou roli)

365 dní bez kakaa (tzn. i čokolády :D) a kafe

365 dní bez vykuřovadel a esenciálních olejů – což mě mrzí, bavily mě… ale pro zdraví těla…. eeee…/více zase příště/

365 dní bez konvenční vůně na sobě – musela jsem dát sbohem mýmu milovanýmu Chanel Allure….

⭐ 360 dní bez nalakovaných nehtů – mám i nechemkoidní laky, ale upřímně se mi do nich vůbec nechce… ty přijdou na řadu opravdu výjimečně

270 dní bez tuku – nejedla jsem radikální tuky, tzn. ořechy, semínka, oleje ani avokádo, mák, kakao – když jsem zjistitla, že konzumace tuků zpomaluje uzdravení víceméně z jakékoliv nemoci, vynechali jsme je a světe div se, dá se uvařit úplně v klidu i bez nich. Bála jsem se, že to bude větší “bolest” vynechat ještě ke všemu tuky. Ale vůůůůbec.

To bych spíš řekla, že pro mě horší být jen na čerstvé stravě. Třeba když jedeme 9 denní jaterní očistu podle Anthonyho, tak to jste celou dobu jen na čerstvém ovoci a zelenině – ty všechny zdravotní benefity a pocit je total top, ale vždycky se pak těším na vařené brambory na páře 🙂 Takže jestli bych si měla škrtnout vařené/pečené/na páře suroviny, to by mi vadilo mnohem víc, než to, že nemůžu jíst oříšky nebo avokádo. Samozřejmě, pokud je člověk zvyklý na konvenční stravu, seznam “tuky” by byl poměrně dlouhý…. vajíčka, maso, tvaroh, sýry, kakao, oleje,…….. :)))

A když teda nemůžem spoustu věcí, asi si říkáte, jestli se vůbec dobře najíme?

Tak vám tady dám aspoň pár fotek, jak vypadal (a stále vypadá), náš jídelníček… u nás to rokem bez lepku, cukru, mléka…. a dalšího nekončí, ale teprve ZAČÍNÁ ⭐

Když tak koukám na ten seznam, tak se to nakonec slušně nastřádalo a v mém životním stylu se toho změnilo celkem dost 😀 Ale ono to nakonec zase tak strašně nebolelo a to jídlo co jíme teď, je taaak dobrý…. 🙂

Co si o tomhle myslíte, když to čtete?

Spoustu z vás si asi bude ťukat na čelo 🙂 Naprosto to chápu.

Moje mladší já by si ťukalo taky. To starší, s bolavou zkušeností po brutálním ekzému a zkoušení všeho (ne)možného už má respekt a chce pro své tělo jen zdraví.

A co vy, jak vás tohle zaujalo, přijde vám to zajímavý, nebo? :)))