5 tipů, jak se zahřát, když je nám (během detoxikace) zima

Když provádíme očisty, nebo začneme jen pít ráno vodu s citronem nebo celerovou nebo okurkovou šťávu, stává se, že nám začne být víc zima – a obzvlášť nyní s nadcházejícím podzimem.

Je mi jasné, že to většině z nás (asi především ženám) není moc příjemné a naprosto to chápu. Taky to tak mám. Když mi je zima, odrazuje mě to od pojídání ovocíčka a salátů.

Jak si tedy můžeme pomoct, když máme zdravotní potíže/symptomy a je opravdu třeba, abychom se do očist a zdravějšího stylu stravování vrhli i když není venku 25 stupňů?

1.  U mě hraje klíčovou roli to, že mám doma termofor – naplním ho horkou vodou a nosím ho prostě u sebe (ale pravda, mám home office, že). Stojí pár korun a dokáže udělat takové parády… 🙂 Termofor navíc úžasně funguje během mestruace, pokud máte bolesti.

2.  Jinak se vždy tepleji přiobleču, ponožky jsou základ (ale když jsem měla ekzém na nohou, tak jsem ani ponožky nemohla nosit.. tak jsem si aspoň pořídila teplé panfofle, které mě hřály).

3.  Další krok jsou teplé bylinkové čaje – ideální je kopřivový list, nejlépe 2x denně a popíjet ho teplý.

4.  Skvěle funguje i pojídání/popíjení teplého léčivého vývaru (recept najdete v knize Játra a jejich léčba nebo Detox jako cesta ke zdraví). Všeobecně teplé polévky (já mám ráda třeba jen z brambor, cibule, česneku, majoránky, bobkového listu a trochu soli) nás kvalitně prohřejí.

5.  Co vám prohřeje tělo a utlumí studené ruce/nohy je cibule. Pokud ji budete jíst pravidelně každý den (syrovou, k salátu nebo třeba bramborám na páře), uvidíte během několika dní značný rozdíl. Pokud jste na ní přecitlivělí, tak věřte, že to je znak, že dělá dobře svojí práci a ničí škodlivé viry a bakterie v těle, které pak při tom, jak uhynují způsobují zápach (v ústech), nebo křeče (v břiše). Začněte aspoň s malým kouskem cibule a veelice postupně přidávejte.