2021 děkujiii!

Svoje veřejné zhodnocení roku jsem psala naposledy v roce 2019 a tak je na čase tuhle svojí “zvyklost” zopakovat. Otázky budou stejné v jako předešlých letech, ale samozřejmě se budou lišit odpovědi – teda snad!!

Jestli vám můžu doporučit, pojďte si udělat svoje zhodnocení se mnou:

1. Co mě v roce 2021 zvláště nadchlo?

Letos mě nadchlo plánování. Vždycky mě bavilo plánovat a řídit si svoje aktivity, ale pak jsem se nechala převálcovat větami typu “všechno nenaplánuješ”, “musíš to nechat plynout”, “plánovat není ženské”, “vše se děje ve správný čas” a plánovat jsem naprosto přestala. Ach jo.. zpětně bych si nafackovala. Fakt.

Plánování má tolik, ale tolik výhod a já bych z nich neměla čerpat? 🙁 Jestli chci ve svém životě naplňovat své (velké) cíle, tak se bez plánování holt neobejdu. Říká se, že každá minuta, kterou věnujeme plánování, nám ušetří 10 minut času, tak si to vemte, 10 minut plánování denně nám je schopno ušetřit skoro 2 hodiny… 🙂 Já si na nový rok dělala velký plán, pak plán na měsíc leden a pak jdu po týdnu a po dnech. Jak se to říká, když chcete sníst slona, musíte ho naporcovat, tak se tím řídím.

2. Lidé, kteří na mě měli největší vliv

Samozřejmě můj Tommy Rocky. Nejlepší parťák. Total tooooop podporovatel a inspirátor. Bez něho a našeho spojení bych nebyla ani z půlky taková, jaká jsem. Baví mě, jak se navzájem ovlivňujeme a pilujeme nejlepší verze sebe sama.

Anthony William, Mystický léčitel – bez něj by nezačala moje cesta k uzdravení se a pochopení, co způsobuje nemoci a jak se z nich může člověk uzdravit. Každý den poslouchám jeho videa na YT, IG nebo dalších sociálních sítích a nasávám všechny informace jako houba.

3. Kterou událost bych si chtěla navždycky pamatovat?

Tady bych měla napsat asi něco dojemnýho. Ale já napíšu to, jak to mám, protože nechci opakovat stejnou chybu.

Chci si pamatovat, když jsem po 10 letech znova četla knihu Bohatá žena. Byla jsem na sebe naštvaná, že jsem už tenkrát nešla do praxe, byla bych teď dávno jinde. Mám ji rozečtenou znova a mám v plánu tu knížku číst opakovaně tak dlouho, dokud ze mě nebude skutečně ta “bohatá žena”.

4. Které slovo jsem říkala nejčastěji?

Tarot a “Anthony říká…”

Jo, tak tarot byl v mým životě hodně aktivní, tak je jasné, že se v mém slovníku objevoval převelice často.. A “Anthony říká…”… to je kapitola sama o sobě 😀

5. Tenhle rok byl krásný, protože …

Můj drahý Tommy Rocky jel se mnou životní styl podle Anthonyho a naboostoval to ještě víc než já. Občas to vypadá, že já tohle všechno iniciuju, což je pravda, ale do dokonalosti to dovede Tommy.

Máme pít celer? Dobře. Máme ráno dělat detoxikační smoothie? Nakoupíme čerstvé mražené borůvky aspoň 7 kg a pravidelně budem dokupovat. Máme brát doplňky stravy? Ok, tak to nebude za 2000 měsíčně, ale třeba za 15 (pssst :D). Nemám používat parfém? Ok, vyhodím to. Když se člověk chce uzdravit, má snížit příjem tuků, nebo je omezit na nějakou dobu úplně? Ok, nebudem je jíst vůbec (už od dubna 2021). Musíme ráno připravovat všechno to jídlo ala voda s citronem, celerová šťáva, smoothie na detox těžkých kovů, připravit jídlo s sebou do práce? Ok, let ‚s do it, nedá se nic dělat, musíme to prostě připravit. Přála bych vám někdy vidět ten cvrkot… jak to odsejpá a nic není problém.

6. Který vnitřní problém jsem úspěšně vyřešila?

Pocit viny, že mám silné detoxikační projevy. Tím, že jsem od ledna 2021 najela naplno na stravu podle Anthonyho, začalo se moje tělo silně detoxikovat a ještě stále v tom pokračuje. Na pravé a levé noze mi vyrašil vodnatý ekzém, který mám s přestávkami cca 3 měsíce, v ostatních měsících jsem ho měla taky, jen mi z něj netekla žlutá voda. Potom jsem se hodně čistila na obličeji, kde mi různě vylejzaly a zase slejzaly vyrážky. Na vnitřní straně stehen jsem měla něco podobného, takové malé flíčky a teď poslední 3 týdny mi pro změnu vyrašilo pět dvou centimetrových ťupek nad zadkem. Dlouho jsem to nemohla strávit. Fakt mě to štvalo, protože mě to hodně omezovalo a ještě stále omezuje.

Jasně, není to jako ekzém, který jsem měla v roce 2020 o kterém jsem psala dříve, to jsou nebe a dudy. Ale když to mám na nohou, nemůžu nosit kalhoty (výjimečně to obvážu, ale dlouho v tom nevydržím) a tím pádem jsem neustále zavřená doma. Až když jsem se na celou tuhle situaci podívala tak, že po x letech nevhodného životního stylu nemůžu být pročištěná lusknutím prstu, přišlo uvolnění, aspoň vnitřně lepší pocit. Je to proces, já k němu přistupuju maximálně zodpovědně a tělo potřebuje čas. A mně nezbývá nic jiného, než to zkrátka přijmout.

7. Obrátil mi nějaký rozhovor v hlavě všechno vzhůru nohama?

Když mi moje kamarádka Kateřina říkala o tom, že ona je ta, která uklízí svému muži skříň s oblečením. Myslela jsem, že mám dobře ukotvené žensko-mužské role ve vztahu, ale tohle to ještě povýšilo. Pokud můžu svému partnerovi dát pocit, že mi na něm záleží a vážím si ho, budu poctivě uklízet a opečovávat nejen naše bydlení, ale i jeho skříň 🙂

8. Citát vhodný pro tento rok:

“Plánování znamená přenesení budoucnosti do současnosti, abyste tak mohli pro budoucnost něco udělat již nyní.” Alan Lakein

9. Co jsem odložila na příští rok?

I když jsem se během celého detoxikačního procesu snažila, tak zpevnit tělo nechávám na příští rok – 2022.

10. Čeho chci dosáhnout v příštím roce?

Mám 4 hlavní cíle, jasně specifikované, sepsané a mám plán 🙂 jak je uskutečním. Už teď na nich v rámci možností makám a těším se, až je naplním úplně!

Tak co? 🙂 Uděláte si také svoje hodnocení roku 2021? Nasdílíte se mnou do komentáře třeba vaše nejčastěji používané slovo nebo citát vhodný pro tento rok? 🙂

Mějte se krásně, Zlata