Rok za 12 týdnů

Znáte tuhle knížku? A tenhle princip? Rok za 12 týdnů je něco, co může značně nastartovat naší disciplínu a efektivitu.

Já se k této knížce od Briana P. Morana a Michaela Lenningtona dostala přes jinou knížku – Zázračné ráno, které nám vneslo do života a hlavně do našeho rána spoustu změn 🙂

Především těch pozitivních.

Kromě toho, že se v knížce dočtete o spouuustě užitečných tipech pro ranní rutiny, dozvíte se i o plánování. A když autor zmínil pojem “rok za 12 týdnů” zasekla jsem se a říkám si „co prosíííím“?

Rok za 12 týdnů, to jde? Četla jsem zvědavě dál a okamžitě se snažila knížku sehnat (bohužel zatím bez úspěchu). Nicméně, v Zázračném ránu od Jeffa Senderse jsou highlity, tedy ty důležité body z knížky, takže jsem je s radostí zhltla a začala praktikovat.


Pamatuju si jeden citát – nevím kdo ho řekl – ale říká, že lidé, přeceňují to, co zvládnou za rok, ale podceňují to, co zvládnou za 10 let.


A tohle byl moment, který mě ještě více připoutal ke čtení. Protože ano, já to znám moc dobře, a tuším, že i někteří z vás. Nalajnovat si pěkně rok dopředu, obří cíle, částky, věci, úspěchy a pak se na konci roku nestačím divit, že jsem toho zase tolik nedosáhla.

Eeeee….. chce to změnu!

A jak to tedy vypadá, když si dáte rok během 12 týdnů?

Jednak – teoreticky během celého kalendářního roku stihnete 4 roky, což je cool 😀 alespoň pro mě, já mám neustále pocit, že nestíhám, takže jestli letos zvládnu to, co za normální 4 roky, tak jsem total happy! 😀

No ale tak je za náma terpve prvních 40 dní v roce 2021 a čas teprve ukáže že?

Je potřeba se držet několika málo pravidel, abyste mohli zvládnout Rok za 12 týdnů a to jsou:

  • 1. Přesné datum

Je potřeba zvolit si přesná data svých 12 týdnů – nejlepší je to vzít po čtvrtletích 🙂 (já mám aktuální cíle nastavené do 31.3.).

  • 2. Kalendář

Poté si projděte kalendář, vyčistěte ho, aby vznikl prostor na nejdůležitější a nejnaléhavější cíle (skvělý okamžik pro zrušení věcí, do kterých se vám nechce nebo jsou vlastně zbytečné).

  • 3. Cíle na 12 týdnů

A teď to nejtěžší (alespoň pro mě) a to je – stanovte si jen 2-3 největší cíle. Pokračujete ve čtení, nebo jste se zarazili stejně jako já?! 😀 V knížce se dokonce píše, že pokud s touto technikou začínáte, je vhodné začít pouze s jedním cílem. Je to docela oříšek, odolat návalu toho, co chce člověk zvládnout (jenže nezapomeňte, že většinou toho stihneme mnohem méně (někdy dokonce skoro nic), takže pokud za 12 týdnů stihneme 2-3 velké cíle (tzn. za 12 měsíců klidně 8-12 cílů!!!), je mega úspěch.

  • 4. Seznam aktivit

Vytvořte si seznam dalších činností, které vedou k naplnění cíle – tzn. rozplánujte to, co všechno budete potřebovat udělat, podniknout, zařídit, naučit se,… abyste daný cíl splnili a zadejte aktivity do kalendáře.

  • 5. Kontrola

Plňte aktivity a kontrolujte pravidelně – nejlépe denně, jak se cíli přibližujete. Znova a znova si připomínejte, kam se chcete dostat.

  • 6. Plánujte a oslavujte

Cíl je splnit vytyčený cíl. Takže jakmile jej dosáhnete, oslavte to řádně a pokračujte v dalším plánování, doplňování a uskutečňování dalšího roku za 12 týdnů!


Tak jak se vám to líbí?

Mně moc, mám podle toho nastavený svůj první cíl. Že bych se s vámi příště podělila, jak se mi daří naplňovat? 🙂

Krásné dny přeji, Zlata ♥️