Jaké knížky právě čtu

Mezi knížkama mám svý oblíbence, které můžu číst stále dokola a vracet se k nim. Pak jsou knížky, které si koupím, mám je rozečtené dlouhodobě. A pak mám knížky, ke kterým jsem se dostala poprvé a čtu je každý den, než je dočtu, protože mají prioritu – potřebuju se naučit něco nového, že 🙂

Mám každý den max. 15 min. na četbu nových knížek, tzn. že bych přečetla nějaké hordy se říct nedá a určitě by se mi líbilo to časem navýšit.


Od nového roku jsem přečetla tyhle úžasný kousky a samozřejmě vám je vřele doporučuju:

Buďte posedlí, nebo buďte průměrní – Grant Cardone

Je to americký, je to přehnaný a je to značně motivační. A říkám si, že přece každý z nás má nějakou posedlost, ne? 🙂 Já jsem posedlá asi nejvíc Mystickým léčitelem (asi jste si všimli… 😀 )

Pravidlo 10X – Grant Cardone též

Pravidlo, které člověka doslova dokope k produktivitě a aktivitě. Za svůj život jsem přečetla spoustu teoretických knížek, které mě nikam neposunuly. Tuhle knížku jsem přečetla téměř na ex 😀 a jakoooo…!!! Naučila mě víc smysluplně pracovat, zvládat tlak, líp komunikovat, víc se angažovat a vůbec… nejen ve své sny věřit, ale směle jim kráčet naproti.

O reklamě – David Ogilvy

Tuhle knížku si půjčil Tommy od svého kolegy z práce. Jenže já jsem se jí ujala dřív a okamžitě si ji začala studovat. Jenom přece jsem v minulosti pracovala na pozicích, kde jsem měla něco prodávat nebo dělat nějaké službě/projektu marketing.

Nyní tomu není jinak, stále mě zajímá to, jak můžu lépe komunikovat s lidmi, kterým něco nabízím, nebo chci nabídnout – ať už třeba tarot nebo rady o zdraví od Mystického léčitele.

Jak jsem dělal reklamu – Claude C. Hopkins

Na konci předchozí knížky byl uveden seznam doporučené literatury, což jsem uvítala a hned si objednala knížku od Claude C. Hopkinse.

Je to knížka z roku 1937, což mě poměrně šokovalo, protože to, co Claude řešil tenkrát, řešíme i my teď. Kladl si otázky, jak správně pochopit potřeby lidí, kterým prodává a také to, aby produkty mluvily za sebe, aby měly výsledky, které přesvědčí/prodají. Dostala mě reklama, kterou dělal na lék na kašel – na který dávali garanci vrácení peněz, pokud nefungoval. Dokážete si něco takového představit nyní?


Knížky, které čtu neustále

Léčivá síla ovoce a zeleniny
Detox jako cesta ke zdraví
Játra a jejich léčba

Knížky od Mystického léčitele Anthonyho Williama nedám z ruky, pořád v nich studuju a učím se. Jsou to takové moje bible, nepůjčila bych je ani nejlepší kamarádce 🙂 Je to tak, až takhle si jich cením.


Aktuálně rozečtené mám:
Královské sňatky – 4 ženy otce vlasti – František Kavka

Já Karla IV miluju a sňatky taky že. Ne, že by se mě nějak týkaly, ale téma svatby je mi blízký a tak jsem se chtěla dozvědět více, jak to dříve chodilo. A pojmenování “sňatkový kapitál”, které se v knize používá pro děti Karla IV., mě teda značně pobavilo. Co všechno může být kapitál, což?

Dějiny Srbska – Jan Pelikán

Vzhledem k tomu, že část mojí rodiny žije v Srbsku, tak mám poměrně značnou zvědavost a touhu zjistit si informace také o této zemi 🙂

Manipulativní rétorika – Wladislaw Jactchenko

Knížka, kterou si zase koupil Tommy a já do ní stihla nahlédnout dřív, než on 😀 Chybí mi posledních 20 stránek na dočtení a i když jsem se na ní moc netvářila, tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Neříkám, že chci někoho nečestně manipulovat, ale rozhodně chci být připravena, když to někdo bude zkoušet na mě, že jo 😀

Investujte do zlata a stříbra – Michael Maloney

Tuhle knížku jsem četla už kdysi dávno, když jsem hltala všechno od Roberta Kiyosakiho a pamatuju si z ní jen málo. Teď se kolem mě točí příležitosti, které se týkají právě investování do těchto kovů. Tak je na čase si to znova oprášit a zjistit si toho co nejvíc.


Líbí se vám něco a zkusíte to? 🙂

Koukám na ten svůj seznam a říkám si, že to působí asi značně chaoticky, tu knížky o zdraví, tu o prodeji, manipulaci, investování a pak ještě nějaké ty dějiny 😀 Nooo… když to jsem prostě já no, mě toho zajímá hodně 😀 Jo a tarotový knížky zmiňovat nemusím, že ano 😀

Krásný den, Zlata