Zpátky do minulosti

Jako poslední rok jsem jedla dooost divoce. A bohužel tím nemyslím, že bych jedla divoké byliny a byla zdravější a krásnější.

Bohužel jsem od svého plánu jíst zdravě minimálně rok, který jsem si dávala jako novoroční předsevzetí v roce 2018, postupně po půl roce upustila. Samozřejmě jsem se nespustila úplně a maso jsem nejedla. Ale cukr a lepek? Jako moc jsem si s ním hlavu nelámala. A kromě toho, že jsem měla šílenou vyrážku na holeních a několi kšpeků na břiše, jsem se necítila vůbec dobře. Což je pro mě stěžejní ukazatel.

Pořád mi spoustu lidí říká, jak jsem hubená a “panebože co hrotím”. Ale, já už jsem po tom půl roce, kdy jsem jedla TOP TOP a podle svých toužených standardů a nastudovaných variant, co je zdravé, nezdravé, prospěšné atd atd., tak jsem měla zkušenost, jak jsem skvěle vypadala a skvěle jsem se cítila. Tělo je základ a zároveň důkaz. Mít čistou pleť, hezký hebký tělo bez celulitidy a špeků, svěží mysl a energické a charismatické vyzařování? To je něco, co mě moc zajímá!

A protože už na váze skákalo 63 kg (moje životní maximum!), objevovala se mi znova vyrážka na nohou a cítila jsem značný úbytek energie, vracelo mě to postupně poslední měsíc zpátky do funkčních kolejí, které vedou tam, kam chci.

Chci si tohle svoje zdravý stravování bez masa, mlíka, cukru a lepku nastavit jako svůj životní styl. A vůbec, nedělat z jídla takovou vědu. Všimla jsem si, že jím docela velký porce a že mi stačí mnohem míň, že zase takový výkony nepodávám, abych měla porce jak 100 kg chlap. A i když miluju pečovat o domov, svýho chlapa a vůbec vládnout své kuchyni, neznamená to, že tam chci strávit celý život.

Je mi jasný, že tenhle styl, kdy jíme víceméně jen 2x denně nebude sedět každému, ale já u sebe vnímám, že to je prostě to, co mi z dlouhodobýho hlediska dělá nejvíc dobře. Sama jsem teda začínala před x lety s mindsetem, že “já nemůžu opustit dům bez pořádný snídaně” nebo že “musím mít i svačiny”… ale po tom všem, co jsem si na různých místech nastudovala a co si všímám lidí, kteří mě inspirují tím, jak žijí a jak zdravě vypadají, mě to zkrátka vrací zpátky do minulosti a žít svůj životní styl, který tak trochu vybočuje.

A tak si říkám, jestli je pro vás jídlo taky něco, co řešíte a nejen proto, abyste byli hubení, ale primárně proto, abyste byli zdraví, tak se určitě připojte k letošnímu Detox kongresu, který probíhá od 2.-9. května. Já ho viděla před 2 lety a opravdu mi změnil život. Slyšet od regulérních doktorů, že maso k životu opravdu nepotřebujeme, jak nám škodí v zubech amalgám, jak největší bohatství máme na zahradě a co všechno za zdravotní paseku způsobuje wi-fi a mobilní data…. to bylo takové ledové sprchy najednou, že mě to do změny opravdu nakoplo. A tak se těším, až si tenhle Detox kongres dám znova a připomenu si svou misi krásnýho zdravýho těla!

Tak hodně zdraví drazí!


Článek si také můžete přehrát 🙂