Stalo se vám někdy, že jste si přestali rozumět s vaším partnerem?

Je to už nějaký pátek, co se snažím přijít na to, v čem budu se svým drahým mužem Tommym spolupracovat. Vždycky jsem si říkala, že chci se svým partnerem pracovat.


Viděla jsem to u svých rodičů. Celý život pracovali v jedné firmě. Líbilo se mi to. Člověk stráví prací ve svém životě podstatnou část, což není nic špatného, ale proč tenhle čas nespojit i s partnerem? Když je to uchopeno za dobrý konec (nebo začátek? 🙂 ), tak to může být funkční model.

Stalo se vám někdy, že jste si po určitém čase přestali rozumět s vaším partnerem, protože se vaše hodnoty nebo koníčky natolik odlišovaly, že to nepřinášelo spojení do vašeho partnerství? To je jedním z důvodů, proč chci ve vztahu spolupracovat i pracovně.


Jsem ráda, že Tommy je skvělej parťák. Nemůžu ho v tomhle ohledu dostatečně docenit.


Když jsem v červnu přišla s tím, že budeme na Facebooku natáčet živý pořad Vztah jako obchod, nebyl hned nadšený. Jenže když si pak uvědomil, že naše top silná stránka je právě náš vztah, protože je zkrátka boží božský synergický a už od samého začátku našeho vztahu jsme měli společnou řeč co se týče obchodu, prodávání a světa byznysu.

Nemusela jsem ho zdlouhavě přemlouvat.


Byli jsme si oba vědomi toho, že vám nepředáme nic jiného, než co sami žijeme a funguje nám. A za spoustu společné radosti a spokojenosti ve vztahu vděčíme právě obchodu.


Lidé se obchodu často bojí a zdráhají. Přijde jim jako přemlouvání a vnucování věcí. Když pak přijdeme my a mluvíme o tématu Vztah jako obchod, říkají, “vztah je přece o lásce”.

Láska je jednou z nejdůležitějších věcí ve vztahu, ale rozhodně není nejdůležitější. Určitě jste se ve svém životě setkali s páry, kteří k sobě “prostě patřili”, ale drhlo to. Haproval jim život pod rukama, buď se nedařilo v práci, tok peněz nebyl stabilní nebo byl nedostatečný, nebo se jim do života vkradla nemoc nebo milenka.


Ať člověk chce nebo ne, aby pár zvládl kritické momenty v životě, musí být pevný, stabilní a schopný.


Troufám si říct, že být “schopný” je to nejdůležitější. Když máme v životě schopnosti, umíme řešit problémy, umíte se vyhrabat z nepříjemností a život zvládáme. A stejně tak náš vztah. Vztah je mnohem víc než jen o lásce.

Další moment zatrnutí při přirovnání vztahu k obchodu je, když se lidé podivují a říkají, že “máš dávat bez očekávání a podmínek”…

… úryvek z knížky Vztah jako OBCHOD, cena 249 Kč, zakoupit ji můžete zde >>