Musíš se sebou držet krok

Nedávno jsem poslouchala svého oblíbeného Marcuse, který točí pravidelně videa na youtube, FB a instagram. Obdivuju jeho komunitu lidí, jsou to makáči. Většinou mladí makáči. Lidi, kteří cvičí, sportují, odvádí vysoké pracovní výkony, jedou v podnikání a pomáhají druhým lidem.

Možná ne všichni už to jedou v praxi, pořád bude asi spoustu těch, kteří tento přístup teprve nasávají a postupně se přidávají.

Někdo o Marcusovi řekne, že pořád řeší produkci, tj. práci a produkování výsledků a odrazuje lidi od drog, kouření, alkoholu a zábavy. To poslední zmiňované je ještě fajn, ale to ostatní? „Proč to tak hrotí a proč pořád tak tlačí?“

Není to ani rok, co ho s Tommym posloucháme, oba jsme u něj byli na koučování a jsme v jeho podnikatelském týmu. A za tu dobu vidíme tolik pozitivních změn v našem životě… já osobně zažívám velký průlom na všech frontách. A neříkám to proto, že se chci chlubit, říkám to proto, že je to možné a že to máme ve svých rukou.


V jednom videu Marcus říkal “musíte se sebou držet krok” a to jsem si musela napsat. Moc se mi to líbilo. Tím, že se sama věnuju koučování, taroto-koučinku, obchodu a práci sama na sebě, tak vnímám potenciály.

Tím myslím potenciály v lidech.


Možná si vzpomenete, že jsem někde psala/říkala, že jsem moc nedávala, když Tommy hulil trávu. A proč mi to tak vadilo? Protože plýtval svým potenciálem. A má to tak spoustu lidí, to nemusí ani hulit trávu.

A já si tak říkám (a určitě nejen já), máme potenciál, tak přece nemůžeme se pořád rozptylovat a utíkat od toho podstatného, co po nás náš potenciál chce.

Musíme se sebou držet krok. To se Marcusovi povedlo. Víte, jak se říká, že to není o těch ostatních, ale je to o nás, o našem rozhodnutí a o našem závazku… je to tak.

Já mám x let tolik cílů, snů a vizí, co chci ve svém životě dělat, jak chci žít, co chci umět, s kým se chci stýkat, co chci tvořit, jak chci přispívat a jak chci pomáhat…ale! Ale dlouho to byla jen velká přání a nic víc.

Náhoda je super, ale člověk se na ní nemůže spoléhat a já víc a víc začínám věřit tomu, že se musíme věnovat poctivé práci (a penězům se neubráníme – jak doslova říká Tomáš Baťa – Věnuj se poctivé práci a penězům se neubráníš).

Pořád bych si nad něčím meditovala, malovala si obrázky a vizualizovala, ale pokud to není propojené s jasným plánem a strategií, nemámto pod kontrolou a nemám to ve své moci.


Začala jsem se sebou opět držet krok tím, že jsem:

  • začala víc pracovat,
  • začala získávat funkční know-how, jak být úspěšná ve vztahu, práci, penězích a zdraví,
  • začala být rychlejší, rychleji odbavuji úkoly a nenechávam je na poslední chvíli,
  • stala se důslednější, co řeknu, to se snažím na 100% dodržet,
  • rychleji se učím podstatné věci,
  • přestala jsem vnímat negativně slova jako: kontrola, disciplína, tlak, výkon, obchod, závazek, termín,..
  • jsem začala cvičit a chodit každý den na rychlé procházky
  • angažovat se smysluplně na více projektech, které pomáhají všem zúčastněným stranám a zároveň mi přinášejí finance,
  • a tak konečně naplňuju svůj potenciál!

A co znamená můj potenciál? Ve zkratce řečeno být skutečně zdravá, bohatá a úspěšná v práci i doma.

Můžu být konkrétnější, ale to už by byl ten článek taaak dlouhý. Však každý z nás sám za sebe ví, co ho drivuje, co ho baví, jaké jsou jeho sny…. jen se obklopit těmi správnými informacemi, myšlenkami, chováním a také prostředím a lidmi!

I když se často říká, že 1+1 může být 3 nebo i víc, jsou stále ještě okamžiky, kde 1+1 se rovná opravdu 2. Pokud vím, že chci mít krásný domov tak k tomuto výsledku se dostanu přes to, že budu tady pravidelně uklízet a budu ho ZÁMĚRNĚ tvořit hezký.

K našemu naplněnému potenciálu vede poměrně přímočaré 1+1… které ale často ignorujeme a nedržíme se sebou krok, protože byť přímočaré 1+1 je, okolnosti nejsou vždy ideální, občas máme špatný den, nějaké staré zklamání, někdo nás odmítne atd… to už je součást… se kterou se musíme naučit vycházet.