Lidé se podceňují a podnikatelé přeceňují – 2. díl

V roce 2016 jsem psala článek, kde jsem se inspirovala Kalmanem Horvátem. Kdo mě znáte delší dobu, víte, že Kalman člověk, který mě nesmírně inspiruje a moc ráda ho doporučuju a propaguju. A dneska, když jsem přemýšlela o tématu, které zpracuju do článku, vybavila jsem si hlášku z Kalmanovo PDF, které je součástí jeho Testu jedinečnosti.


Stojí tam:

“Jako lidi a jednotlivci často podceňujeme své kvality a přehlížíme svou jedinečnost. Jsem si jistý, že se většinou mýlíme. Jsme lepší než si myslíme. Svou jedinečnost si jako jedinec určuji já sám, neurčuje jí nikdo jiný.
Jako podnikatelé, firmy, instituce a týmy často nadhodnocujeme své kvality. S hrdostí přísaháme na svou firemní jedinečnost. I zde se většinou pleteme. Jsme horší než si myslíme. Naši jedinečnost nám musí odsouhlasit klienti, partneři, investoři.”


A to mi zase připomnělo pár důležitých věcí, na které musím myslet a pracovat s nimi.

Jednak, že firmy mají opravdu tendence přehánět a nedodržovat sliby. A tím, že nyní máme s Tommym poměrně rozsáhlý projekt, který se zaměřuje na zdravý životní styl a kvalitní vztah, dopadá na mě značná zodpovědnost. Nechci se v našem projektu/”firmě” chvástat a být namachrovaná trubka.


Chci, aby to, co říkám a doporučuju, aby bylo fuknční a lidem opravdu pomáhalo měnit jejich život/zdraví/vztah k lepšímu.


Jsem za ten zvýšený pocit zodpovědnosti ale ráda. Tuším, že můj talent prestiž má tendence mít toto pod kontrolou. Chce dodávat vysokou kvalitu a nadstandardní výsledky.

Další věc, co mi tyto 2 odstavce od Kalmana výše připomněly, že lidi se opravdu podceňují, že je třeba je mnohem, ale mnohem víc podporovat a s prominutím vybičovat k tomu, aby se ze sebe vykřesali to, na co skutečně mají.

Vidím, kolik lidí žije zbytečně průměrný, nudný, šedý život, byť třeba říkají, že jsou spokojení, ale… ALE je vidět, že neodvádějí maximum (v práci, ve vztahu, v životosprávě, tady na světě všeobecně zkrátka), nedosahují svých cílů, potažmo předsevzetí, jeden problém např. váhu/vztah/neúspěch v práci/málo peněz/nemoc/… řeší x let bez zdárného výsledku.

To je přitom taková škoda! Vidím ty potenciály a vidím i to mrhání 🙁

Já si společně ve vztahu s Tommym uvědomila, že moje mladistvé sny a cíle chci naplnit. Že se tady nechci flákat a že chci odvádět skvělou práci a že se nechci podceňovat. Už ne.

Jdete do toho taky?

Zlata