Láska je PRODUKT

Moje ségra měla strašně ráda Tomáše Kluse, což znamená, že jsme chodili často na jeho koncerty. A možná jste to zaslechli taky, ale jeho kolega Jirka Kučerovský na jednom koncertu říkal… “LÁSKA….to není žádný tralala hopsasa”. To už je dobrých 6 let zpátky, co jsem to od něj slyšela a líbí se mi to.

Vzpomenu si na tato slova poměrně často. Často, protože vnímám, jak je láska přeceňovaná. Že je to univerzální lék na všechno. Že je to univerzální štěstí ve všem. Že je to všechno, co potřebujeme.

Hmm.. jako zní to hezky, že jo.


Jenže víme, kolik toho je schopno znít na první pohled hezky, aby se pak rozkryly karty naplno a my si uvědomili, že tak snadné to zase nebude. A co teprve ve vztahu, když nás na jeho začátku očaruje láska a cloumá s náma a všechno je růžový, krásný, jiskřivý a možný.

Proč se říká jenom na začátku?

Možná, že patříte mezi tu menší část lidí, kteří mají skvělý vztah navzdory času. Možná lásku umíte stále držet při životě a někdo dokonce nadprůměrně aktivní. Ale možná taky ne – a možná taky vůbec, někdo se dokonce sám sebe nevěřícně ptá… “jak se mi tenhle člověk mohl kdy líbit??”

Ve dnech 30. – 2.12. probíhá konference Šťastná ve vztahu. Miško Kopecký ji organizuje a má tam 30 hostů, kteří musí smysluplně odpovědět na otázku, co by podnikli za kroky, kdyby měli 30 dní na to, aby dali do pořádku skřípající vztah se svým partnerem, aby byli opět štastní.

Proč vůbec dělá nějakou konferenci, kde má 30 (!!) TOP lidí a každému pokládá tu stejnou otázku?


Zajímavé, že nestačí jedna odpověď – láska. Začni zase milovat. Otevři se lásce…


Asi stárnu, ale líbí se mi, jak nejsem naivní. Jak už z toho, co tady píšu, vnímám, že je potřeba víc než „jen“ láska.

A vůbec, kdybych šla do extrému a řekla bych, že…. LÁSKA JE PRODUKT. Láska je produkt (pro někoho možná pochopitelněji řečeno – výsledek) toho, že společně tvoříme, rosteme a podporujeme se v tom, abychom naplňovali svoje nejlepší já.

Za mě láska vzniká. Není to výchozí stav. Je to stav, do kterého se znova a znova potřebujeme dostávat, díky aktivitám a přístupu, který do vztahu vložíme.

Vím, že to zní pro někoho drsně, pro někoho naprosto “materialisticky”, možná dokonce ve vztahu k samotné lásce neuctivě.

Jenže… láska opravdu není žádné tralala hopsasa a aby ve vztahu BYLA, je potřeba ji vytvářet.
PS. Přijďte si poslechnout konferenci. Ať máte v záloze nástroje, které vám umožní mít lásku a šťastný vztah.

PPS. Já tam jsem i jako účastník i jako host 😀

Šťastná ve vztahu