Korona a víc hygieny… ano prosím!

Zatím jsem se nijak nevyjadřovala ke koroně a zůstane tomu tak i na dále. Je tolik informací, které kolem nás chodí a všechno je tak diskutabilní, někdy víc někdy míň, že bych se nevyhnula dlouhé litanii.

Ale čemu jsem koroně vděčná a co chci rozhodně zmínit, je, že lidi najednou začali přikládat význam hygieně.

Samozřejmě nyní je na místě namítat, že přirozená výměna bakterií a virů je pro náš imunitní systém vlastně potřebná a přehnané desinfikování všeho nás akorát oslabuje.

ALE.


MYTÍ RUKOU

Co moc oceňuji je obyčejné mytí rukou. A hlavně když chodíme na WC. Všímám si v obchodních domech, když si jdu odskočit, kolik žen přijde na WC a jde rovnou směr záchod, bez přechozího umytí rukou.

Říkám si, co je to za pomatený model, že si myjeme ruce, když jdeme ze záchodu, ale neumyjeme si je předem. Projdu celej nákupák, předtím jsem v tramvaji a ošahám kde co a pak mám sahat na svoje nejintimnější místo? Ne, děkuju.


ZOUVÁNÍ BOT

To, že se lidi neumí zouvat a obouvat, když jdou k někomu na návštěvu (a často i k sobě domů), je za mě prostě mimo. Nechci mít v bytě, kde si hrajou děti, nebo já tam chodím bosky a večer si jdu lehnout do postele, poplivaný a pokaděný chodníky z města.

Věřím, že spoustu lidí tohle taky nyní napravilo a umí si zout boty tak, aby z boty vklouzli rovnou do bytu. Např. jako ukazujem s Tommym už trochu nechápavě tady >>


KONEČNĚ ÚKLID

Další věc, která je taky fajn je úklid. Pokud standarně uklízíte a máte doma čisto, tuším, že jste zvláštní úklidová opatření nezaváděli, nebo ne v tak velké míře jako ti, kteří mají doma binec.

Za mě je super, že se začlo víc uklízet a dbát na hygienu. Za tohle jsem ráda….

Zlata