Jakou má souvislost řízení auta s kuráží?

Jako ráda jezdim autem. Když to jde, tak svižně a hlavně s hlasitou dobrou hudbou. To mám nejraději. Cítím se dost svobodně. A samozřejmě, když to auto má trošku zrychlení. Což ale nejde moc říct o tom, se kterým zrovna jezdím. Ještě si chvilku budu muset počkat. Ale nechtěla jsem teď primárně mluvit o tom, jak ráda řídím 😀 ale o tom, že i řízení auta dost dobře odráží to, jak v životě fungujeme a reagujeme. Ale tohle všechno mi secvaklo až při ježdění autem po Praze.

Bydlím tu rok a autem se tu pohybuju pravidelně každý den půl roku. Najezdím asi tak 30-50 km denně. A zjistila jsem několik zajímavých věcí:

  • jako i ta obří Praha zase tak velká není a už se na spoustu míst dopravím i bez navigace 😀
  • naučila jsem se obstojně přejíždět tramvajový pruhy, brr
  • v autě můžu mít kvalitní zázemí a kancelář
  • denně díky autu nachodím mnohem míň kroků… :/ trošku (dost) negativní dopad
  • velký provoz a všude samá auta mě nutí být drzejší, proaktivnější a pružnější – a tady vnímám největší benefit. Takhle celá záležitost mě učí nebýt pasivní, ale když něco chci, tak hledat cesty, být pohotová a nečekat, že mě někdo pustí (něco dovolí). Zkrátka mi to dalo mnohem větší kuráž 😀

No a poslední věc k tomu ježdění. Uvědomila jsem si, že je super, když řidiči znají pravidla a řídí se nimi. Všechno pak odsejpá, je předvídatelné a jasné. Říkám si, kde bych ve svém životě mohla přidat nějaká pravidla 😀

Zní to na jednu stranu trochu strnule… pravidla.. je přece cool rebelovat, ale pardon, já když vidím lidi, kteří mají vlastní pravidla ve svém životě, tak jsou prostě úspěšní….

Objímám a zase někdy paa… Zlata