Novodobé přežitky aneb Jde to i JINAK!

Nedávno jsme s mým Pepou filozofovali o tom, jak jsme rádi, že nás úplně minulo kouření cigaret a že jsme tomuto zvyku nikdy nepodlehli. Samozřejmě jsme to zkusili, ale nechutnalo nám to 😀  I když jsme oba vyrostli v rodině, kde se kouřilo nebo stále kouří, nás to naštěstí nenadchlo. A s tímhle uvědoměním mi došlo pár dalších novodobých přežitků, které do mého života nepatří, tady jsou:

 

  1. Nejím mléčné výrobky a maso.

Maso mi už od mala nijak zvlášť nechutnalo a po zjištění, jakým způsobem „žijí“ zvířata, která pak končí v supermarketech nebo jak jsou vyráběny mléčné výrobky, je to pro mě snad až tabu.

Na jednu stranu chápu, že je ještě stále hodně lidí, kterým maso chutná a jí ho skoro každodenně, ale věřím, že kdyby znali realitu, rozmysleli by si to. Já si u farmářů občas (max. 2x za měsíc) koupím mléko, vajíčka nebo nějaké maso pro mého Pepu, ale jen proto, že mám jistotu, že  těmto zvířatům bylo umožněno být zvířaty. Že nebyly zavírány v betonových halách bez čerstvého vzduchu, sluníčka, trávy, pohybu a nejsou krmeny geneticky modifikovanou stravou (což u nás je GMO ještě zakázáno, ale není tomu tak u jídla pro zvířata).

Když jsem viděla, jak vypadá mlékárenský průmysl, brrrrrr………… (můžete se podívat tady, ale je to opravdu jen pro silnější povahy, v 5 min. vysvětleno)…. je mi z toho úplně úzko. Víc jak 80% veškerého masa a mléka je z této produkce, takže pokud nakupujete v supermarketu, jíte maso a mléko od vystrašených, vystresovaných, bezmocných a nemocných zvířat. Co myslíte, jakou informaci asi má takové maso??  Myslíte si, že bylo s LÁSKOU zpracováno???? 

Pokud vám maso chutná, jezte ho dál, ale nepodporujte ten šílený kolos, který nám servíruje to, co se hodí jemu a ne nám… nakupujte u svých lokálních farmářů, kteří se ještě ke zvířatům umí chovat a druhak tím podpoříte naší zemi, neposíláte peníze do Španěska, Holandska, Ameriky.,,

 

  1. Neberu antikoncepční pilulky.

Za to jsem teda nesmírně vděčná taky. Když jsem byla na prohlídce u gynekoložky asi ve 21 letech, vysvětlila mi přínosy antikoncepce a já teda poslušně řekla ano. Naštěstí jsem pak chvilku byla úplně bez peněz a asi po roce a půl jsem si nemohla koupit další platíčka s prášky. Byla docela souhra „náhod“, že jsem pak zjistila, že antikoncepce potlačuje naší přirozené procesy v těle a je doslova časovanou bombou. Přečtěte si na tohle téma třeba článek tady >>

Spoustu žen bere antikoncepci od nějakých 15 let a pak se ve 30 letech diví, že nemůžou otěhotnět. První krok, jak být víc sama sebou je přestat brát antikoncepci. A jestli berete prášky jen z toho důvodu, že se neumíte chránit před početím jinak, nebojte se zapátrat po dalších informacích. Je toho tooolik. A pokud berete prášky, abyste neměly akné, byly hubenější, měly bezbolestnou menstruaci,…. i tohle se dá řešit jinak, než pravidelným papáním pilulek… opravdu se to dá jinak!

 

  1. Nenatírám se opalovacím krémém.

Víte jak nám často říkají, že se musíme chránit před sluncem? Je to nesmyslné tvrzení, když si uvědomíme, že slunce představuje život a kdyby nebylo slunce, žádný by nebyl.

Proč se připravovat o paprsky a doslova živoucí výživu slunce? Abyste naplnili kapsy někomu, kdo potřebuje prodat svůj výrobek a proto vás marketingově straší nesmyslnými riziky, abyste nakupovali  ochranné přípravky??

Pokud jste neustále doma a na sluníčko vyjdete málokdy a hned se naplácáte ochranným krémem…. ach jo, víte, jak se ochuzujete?  Pokud nejste na sluníčko příliš zvyklí, nezačínejte hned velkými „dávkami“, že se na celý den vyvalíte na lehátko 🙂 Ale pozvolna a nejlépe zapojte i procházku na čerstvém vzduchu, každý den, dobijte skrze slunce svoje baterky.

Pokud si připadáte znudění, smutní, bez šťávy, nebo spíš výstižně řečeno BEZ ŽIVOTA, chybí vám slunce!!!  Sedněte si na lavičku do parku, zavřete oči a užívejte si, jak paprsky hladí vaše tváře, nasávejte jeho sílu, kterou vám dává, uvidíte, jak vás to „nakopne“!

A pokud cítíte, že ochranu potřebujete, použijte olivový nebo kokosový olej. Já jsem se s olivovým olejem natírala na Kanárských ostrovech loni v listopadu a ještě nyní v květnu  mám vidět opálené plavky :))) Takže slunce slunce slunce slunce slunce slunce slunce! Juuuu? 🙂

 

  1. Ke zdraví mi nepomůžou doktoři ani prášky.

Když jsem byla mladší, říkala jsem si, jak je úžasné, jak jde celý vývoj dopředu a že na všechny nemoci bude lék, který nás ochrání. Jenže… jenže… je to opravdu pravdaaa???

Proč přenecháváme svou moc lékařům a nemocnicím? Proč si myslíme, že když jsme nemocní, je to nějaká objektivní skutečnost, která se nám „jakoby“ stala? Přemýšlím o tom delší dobu, kde jsem k tomuhle přesvědčení vlastně došla a napadlo mě, že když se někdo omluvil kvůli nemoci ze školy, v práci, ze schůzky, z oslavy… že to bylo vždy přijato, jakože je nemocný, nemůže…. to je pochopitelné. A pak ty bláznivé predikce… zrak se zhoršuje se stářím, tělo je náchylné k nemocím, nebo tahle nemoc je nevyléčitelná, nebo zemřete za 2 měsíce….. to je poděs a nikdy bychom neměli dopustit, aby někdo CIZÍ rozhodl za nás O NÁS.

Mně třeba říkali, že už svůj zrak nikdy nezlepším. Znám tolik příběhů, kdy se lidi uzdravili z těch nejhorších nemocí a já si nezlepším zrak??? Proboha…. opravdu ještě budeme dávat moc lékařům, práškům a nemocnicím???

To stejné je s porody… těhotné ženy jsou vnímany jako nemocné a musí se tak s nimi zacházet. Žádný prostor pro matku a dítě, ale pojedeme podle tabulek, teď máte dýchat, teď máte tlačit, teď máte porodit. Teď vás to má bolet a teď to bolet v žádném případě nemůže. Teď si lehnete na záda a v této nejNEPŘIROZENĚJŠÍ pozici porodíte a jestli chcete mít nějaké emoce, tak na to si v klidu zapomeňte. Protože jinak dostanete injekci a ta vás pěkně utlumí, ať s vámi můžeme líp manipulovat. No…. jsem ráda, že vím, že rodit se dá jinak a že existuje už více a více porodních asistentek, které dělají osvětu kolem porodů a těhotenství. Podívejte se třeba na web Aničky Kohoutové tady >>

 

Věřme sobě a svým pocitům a buďme součástí toho, co přináší štěstí všem zúčastněným.

Tohle krásné „pravidlo“ jsem si vypůjčila od úžasného Kalmana Horváta, kde podnikání má přinášet štěstí a prospěch všem, kteří na něm participují. A to se mi moc líbí. Je to pro mě takový ukazatel a otázka před rozhodnutími na čem a s kým spolupracovat. Přinese to štěstí a prospěch nám všem?? 

Nebo si jen někdo napakuje kapsy, dodá nekvalitní výrobky (nebo dokonce nebezpečné), bude vydělávat na neinformovanosti lidí….. budou u toho trpět zvířata? Je to uctivé vůči nám lidem, našemu tělu, našemu zdraví? Klást si otázky, které směřují k podpoře štěstí a těch opravdových dávných tradic, které měly hluboký význam, protože sloužily lidem. Ne novodobým marketingovým manipulacím farmaceutického a potravinářského průmyslu, které vás přesvědčí, že jíst že prášky plné chemie jsou zdravější než čerstvá zelenina z vaší zahrady.

Vždycky, když máte z něčeho špatný pocit, je to proto, že věříte nějakému nesmyslu, který vám někdo nabulíkoval, ať už ve škole, v televizi, doma nebo kdekoliv jinde. Co vám neslouží a není s vámi přirozené, poznáte velmi jednoduše právě díky svým nepříjemným pocitům.

Říkáte si, že chcete děti, ale bojíte se toho všeho?? Pak nesprávně věříte tomu, co říkají doktoři o vás. Je vám špatně, jste nemocní? Tak věříte nějakému mylnému přesvědčení, že jste třeba něco zdědili, nebo že „tak to prostě s věkem je“. Nebo nemáte dostatek peněz a každý měsíc se vztekáte nad účtenkami, opět věříte tomu, že s penězi je to těžké a vždycky to takové bude. Nebo nemůžete najít vhodného partnera a už jste úplně bezmocní. Opět negativní emoce, opět víra v něco, co vám neslouží.

Když se budete cítit špatně, věřte, že to JDE I JINAK, hlavně tak, abyste se u toho cítili dobře (protože dobrý pocit znamená, že je to pro vás správná cesta).

Vy znáte sebe nejlépe a vy sami víte co potřebujete. Inspirujte se od druhých  (pozitivně – jak něco dělat, ale i negativně – čemu se vyhnout), ale nenechte se ovládat a manipulovat.

Je vám přece jasné, že nemocní, chudí a nešťastní lidé se dají nejlépe řídit a proto nás učí věřit lžím, že je nedostatek, peníze jsou špatné a je těžké je vydělat, že musíte s každým prd.m za panem doktorem, který vám předepíše to „nejlepší“, že jíst průmyslově zpracované jídlo je normální, a spoustu dalšího.

Můžete být zdraví, štastní a hodně hodně bohatí a úplně svobodní. Nenechte si prosím vzít to nejcennější, co máte. Nenechte si vzít sebe a svou svobodu.

Moc vás zdravím a posílám sílů a odvahu pro život ve vaší vlastní režii :))) a přeju vám, ať se nenecháte nikým omezovat a žijete podle principů, které přinášejí štěstí vám i ostatním.

Zlata ♥