Nekonečné téma TALENTŮ…a jaký je ten VÁŠ???

Taky si občas lámete hlavu s tím, co je váš opravdový talent a jaké máte silné stránky?? Ze zkušenosti vím, že často umíme vyprávět nekonečný příběh o tom, co všechno neumíme, nebo co nám nejde. Prostě tohle víme všichni 😀 A já samozřejmě taky. Navíc ten nekonečný příběh je opravdu nekonečný, protože když se ještě přidá naše kritické okolí, které vidí naše nedostatky….. jak můžeme vidět svoje talenty a silné stránky??? Není divu, že to není jednoduché. Ale to neznamená, že je to nemožné.

Takže pojďme se na ty vaše silné stránky podívat :))) Udělejte si chvilku čas ju… :))) Zkuste si v klidu popřemýšlet nad těmito otázkami:

  • Co vás bavilo dělat jako malé děti? S čím jste si nejraději hráli?
  • Co jste nejčastěji slýchali na svou adresu od svých rodičů nebo učitelů, jak vás popisovali? A nemuselo to znít zrovna hezky… Nikdy nezavře pusu. Ta je pořád zalezlá v pokoji s knížkama. Vždycky si zkouší moje boty a šperky. Pokaždé se mi plete při vaření…
  • Koho obdivujete a PROČ?
  • Co si zakazujete dělat? (Tady zbystřete, odpověď na tuhle otázku může být kvalitní vodítko…. směrem k vašemu talentu. …Zakazujeme si něco, co nás baví, protože máme pocit, že máme důležitější věci na práci…)
  • Vezměte si zvýrazňovač a projděte si několik měsíců zpětně svoje diáře, deníky. Možná se tam ukrývá další dílek do vaší skládačky.
  • O jakou radu vás nejčastěji žádají vaši přátelé?

Zodpovězte si tyhle otázky. A pokud nebudete jásat, nevadí. Je to proces. Navíc to, že něco umíte, ještě neznamená, že vás to baví a že to musíte dělat. Takže rozhodně rozlišujte i to, co děláte opravdu s vášní. A to, že vás něco TEĎ baví, neznamená, že se tomu budete věnovat věčně. Podstata může zůstat stejná, ale forma bude jiná. Zbytečně se neupínejte a mějte to jako hru.

Krásný poslední červnový týden 🙂 Zlata 

PS. Pokud už vás výše uvedené otázky unavují, protože je znáte, už jste si na ně odpovídali, ale stále tápete, tak doporučuju navštívit některý z Kalmanových seminářů, protože s ním svojí jedinečnost najdete opravdu rychle :))) Já u něj byla a jen potvrzuju :)))