Jestli já se zbavím těch dioptrií… aneb první den na kurzu.

DEN 1

Brýle nenosím, to jste si všimli správně, ale vidím špatně na jedno oko a už od dětství jsem od doktorů slýchávala, že se to už nikdy nezlepší, max. o trošku, ale nikdy neuvidím tak dobře jako na zdravé oko. Nicméně jak se člověk zajímá o osobní rozvoj a alternativní léčbu, tak se otvírá novým možnostem.  Takže si nějakou tu dobu říkám, že určitě existuje způsob, jak si uzdravit zrak. Pokud se lidé vyléčili z různých „nevyléčitelných“ nemocí a neduhů, proč bych se já nemohla zbavit svých 5 dioptrií???

Nu a když je žák připraven, objeví se i učitel, že? :)) Asi před rokem se ke mně dostala knížka Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, Jak se zbavit brýlí od Mirzakarima Norberkova. Je skvělá, ale na mě málo systematicky napsaná a asi proto jsem jednotlivá cvičení z knížky neuchopila v praxi. Takže jsem nyní zavítala se svým partnerem na kurz nejlepšího Norbekova žáka Vadima Šiškina (Norbekov o něm řekl, že je jediným z jeho žáků, který se dostal dále, než on sám a jmenoval ho svým přímým nástupcem) na UČEBNĚ- OZDRAVNÝ KURZ 1.stupeň, v Praze. Je to 9ti denní kurz, probíhá vždy od 17-21 hod. A svoje zážitky a nové zkušenosti budu psát semka na web :))

Takže co jsme dělali první den? Člověk by čekal, jak budeme trénovat oči, ale základ prvního dne byl v tom, že držíme správně narovnané tělo, sedíme na židlích v otevřené pozici, a rozhodně se neopíráme o opěradla a to nejvíc hlavnější – máme ÚSMĚV na rtech :)) tohle slovo – улы́бка – úsměv, říká Vadim asi úplně nejčastěji 🙂

Nejdřív je to neobvyklé a docela nepříjemné. První den mě bolela záda jak blázen a do tváře mě občas brala křeč (z) úsměvu. Ale Vadim řekl, že tohle všechno je otázka ZVYKU, stejně tak jako VIDĚT špatně, chodit shrbený, zamračený, být nemocný, tohle všechno je ZVYK, ZLOZVYK. To znamená, že tréninkem se to dá naučit a osvojit si pozitivní návyk :)))

A víte, proč je tak důležité sedět rovně a mít úsměv (ne americký – i když pro začáteční trénink i ten je vyhovující – ale takový klidný, vřelý)??? Protože svým postojem těla jste schopní ovlivnit i svoje myšlenky a chování. Pokud chcete být pozitivní, konstruktivní a úspěšní, tak se vám to se shrbenými zády a otráveným výrazem v obličeji nepodaří (nebo se u toho šíleně nadřete)…. a to právě platí i opačně – když se usmíváte a držíte správně tělo, tak vás opravdu nebudou napadat chmurné myšlenky, které vám navíc zabrání v pozitivní akci…. jak to teď po sobě čtu znova tu předchozí větu, tak si říkám, že mi asi nevěříte, že je to moc jednoduché… prvně – zkuste 4 hodiny v kuse sedět nebo stát rovně a usmívat se  (a klidně u toho dělat jakoukoliv činnost, kterou přes den děláte) – určitě na poprvé zjistíte, že to zase tak snadné není a zadruhé…. praktikujte to častěji a častěji, zapojí se myšlení i akce, které budou pozitivní a přinesou pozitivní výsledky :))))

Nu a co bylo dál součástí prvního dne… dostali jsme 4 úkoly, které teď budeme muset praktikovat každý den:

  • půl hodiny po probuzení půl hodiny před spaním vypít sklenici horké převařené vody
  • ráno i večer se osprchovat a vytřít si celou kůži mokrým ručníkem
  • ráno nechat 10 min. odstát svojí moč a vypozorovat její rysy
  • ráno si na 5 min. stoupnout s úsměvem a narovnaným postojem před zrcadlo a dívat se na sebe a pokud možno tak se chválit a děkovat svému tělu

Kromě postoje a úsměvu jsme začli trénovat kloubní gymnastiku, při které jsme se poměrně zapotili :)) a při “meditaci” jsme dělali energetickou očistu a ozdravení jednotlivých orgánů v těle.

To bylo po prvním dnu vše. Přijeli jsme domů asi v 22.30, vysprchovali se a pořádně se pohádali….. 😀 Bylo to zvláštní, s Pepou se moc často nehádáme, ale cítila jsem, jak se naše očista a uzdravení těla spustilo, včetně emocí, které vyplouvaly napovrch a také nás pročisťovaly….

Nu, jsem zvědavá, co nám přinese DEN 2 :)) zase napíšu :)))

Tak mějte nejvíc krásný den s rovnýma zádama a úsměvem na tvářiiii, což??? Aneb ať žije улы́бка   :)) Pap Zlata