Akce, akce, akce… Opravdu???

Víte, já nikdy nebudu patřit mezi lidi, který vám budou říkat, že bez AKCE a činů svých cílů nedosáhnete. Jsem mírně překvapená, kolik článků se na tohle téma rojí a přijde mi to až přitažené za vlasy, protože to je trochu zavádějící, není to úplně vysvětlené. Člověk pak často něco dělá jen proto, aby něco (???) dělal…

Já budu naopak vždycky patřit mezi lidi (kterých je asi míň), kteří tvrdí, že je nejdřív třeba se na své cíle naladit a jejich splnění umožnit. Asi to zní bláznivě, rozumím vám. Ale když se na to podíváte zblízka, je to více než jasné.

Když jste naštvaní, skeptičtí, smutní, rozladění, nemá cenu NIC dělat. V takové energii (pokud vám vadí slovo energie, nahraďte ho třeba slovem naladění) vám jakákoliv činnost nepřinese žádný užitek. Protože v negativních emocích jste zaměření na problém a nelze činit akci, která by měla pozitivní výsledek.

Moji oblíbení učitelé, Abraham, často říkají, že žádná činnost se nadá vyrovnat právě tomu vašemu “dobrému” naladění. Tím, že se nejdřív naladíte a naučíte se hrát si se svými myšlenkami ve svůj prospěch, tak to je ta nejdůležitější AKCE, kterou NYNÍ máte podniknout.

Jednejte ze své síly, radosti a dobrého pocitu a dbejte na to, abyste svým vnitřním postojem usnadnili příchod svých snů.

A jak konkrétně usnadnit tento proces?

Oceňujte druhé lidi, zážitky a věci, které se vám líbí. Když jdete po městě říkejte si v duchu: Líbí se mi sako té paní, líbí se mi, jaký má svěží účes, líbí se mi její překrásný prsten, a tady tehle pán má roztomilýho psa a hezky se k němu chová a líbí se mi, jaká je tady v obchodě rozmanitost, líbí se mi, že se můžu inspirovat z velkého množství, co si vyberu, líbí se mi, že mám ještě čas a můžu si to tady projít, líbí se mi, že je venku příjemné počasí a líbí se mi, jak mi slunce osvětluje tvář a vítr fouká do vlasů, líbí se mi, že zvolna dýchám čerstvý vzduch, líbí se mi, že mám dokonalé nohy, které mě nosí po tomhle světě, líbí se mi, že žiju, líbí se mi, že můžu růst, líbí se mi, že každým dnem rostu víc a víc, líbí se mi, že nemusím být nejlepší hned a nemusím vědět a znát všechno, líbí se mi, že i z chyb se můžu hodně naučit, líbí se mi, že si utřizuju myšlenky a víc přemýšlím o tom, co chci, než o tom, co nechci. Líbí se mi, že umím každým dnem lépe a lépe směřovat svoje myšlenky. Líbí se mi, že pozitivní očekávání přinášení pozitivní výsledky…

Pokud vám to na začátku moc nepůjde a sice uvidíte paní, která je možná hezky oblečená, ale pak promluví na prodavačku a bude vám připadat děsně nepříjemná, nemusíte se zaměřovat na to, co se vám na ní nelíbí. Prostě si řekněte, ok, dnes se budu zaměřovat na ty části lidí a věcí, které se mi líbí a budu je záměrně vyhledávat a oceňovat je. Prostě tak jednoduché to je. To, co se vám nelíbí, ignorujte a všímejte si toho, co se vám líbí, co vás inspiruje a v duchu to oceňte. Uvidíte, jak váš dobrý pocit naroste a i do života vám budou přicházet situace, ze kterých budete mít radost a které jste si přáli, protože jste byli dobře NALADĚNÍ :)))
Hodně štěstí na vaší cestě! Zlata ♥