10 nejdůležitějších minut dne

Jak vypadá vaše ráno? Máte svoje ranní rituály, které uctíváte každý den? Kromě snídaně a vyčištění zubů, děláte taky něco pro sebe? Uvaříte si to nejepesnější kafe a přečtete si k tomu kapitolu své oblíbené knížky? Napíšete si vděčnost? Zacvičíte si? Nebo? Vstanete a rychle fofrujete do koloběhu dne?

Mám několik ranních rituálů, ale už od roku 2010 si pravidelně píšu vděčnost :))) To je můj největší ranní rituál. A byla jsem moc překvapená, když jsem zjistila, že  Bob Proctor mluví právě o důležitosti zapisovaní každodenní vděčnosti.

V jednom videu Bob říkal, že pro úspěšný start a dlouhodobé zkvalitnění života je užitečné osvojit si tento ranní rituál:

  1. zapsat 10 věcí (a nejen věcí), za které jsme vděční,
  2. poslat lásku 3 lidem, se kterými máme konflikt nebo které nemáme rádi,
  3. a zodpovědět si v tichosti na otázku Jaké směřování bude mít můj dnešní den?

Jednoduché, že? Přidala jsem to ke své vděčnosti a celkem to nezabere ani 10 minut. Včera jsem třeba vděčnost vůbec psát nestíhala a tak jsem si jen zavřela oči, poděkovala za požehnání minulého dne, poslala lásku 3 lidem, se kterými mi to teď trochu hapruje a zeptala se na moje směřování během dne, z čeho mi vzniklo několik důležitých priorit.

Jasný směr byl udán, úspěšný den mohl začít :)))

Úspěšní lidé mají svoje rituály, tak proč se nepřidat, když to je tak časově nenáročné a přitom tak účinné :)))

Pokud ráno nestíháte, necítíte se dobře, nemáte na to náladu, tak buďte prosím pozorní. Je to jen 10 minut dne, které mohou mít enormní dopad na celý váš život. Tím dáte jasně najevo, že jste READY. Jste připraveni žít opravdu naplněný a úspěšný život. Spoustu lidí planuje velké změny ve svém životě, ale když ráno nezvládnou ani 10 minut věnovat rituálům úspěchu, jak asi můžou realizovat něco velkého??

Jak říkal Aristoteles… “Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost není čin, ale zvyk.”  A přesně o tom to je…  takže krásná, dobrá, vděčná a taky produktivní rána :))  Zlata