Zdravý vychytávky (1. díl)

Tenhle článek jsem rovnou nazvala jako 1. díl, protože dnes nepíšu o všech svých zdravých vychytávkách, bylo by to asi hooodně dlouhé :))

Moje nejvíc nejoblíbenější vychytávky jak používat zdravé a neškodné “přípravky” pro své zdraví jsou tyto:

1) Nejlepší zubní pasta, která opravdu funguje

Já na zuby používám jedině kokosový olej (a když ho nemám při ruce, tak radši nepoužiju nic, jen vodu a kartáček, než abych použila pastu) 🙂 je to jednak moc dobrý, mňam, 😀 a rozhodně cítím, jak jsou moje zuby spokojený, že jim nedávám žádnou drsnou zubní pastu z Kauflandu.

Navíc kokosový olej pomáhá předcházet zubním kazům a bolesti zubů, bělí je a taky pomáhá při zápachu z úst. Já si kokosovým olejem nejenom čistím zuby, ale taky ho používám skoro denně k 20 min. převalování v ústech jako takovou ochranu a péči 🙂 2 lžičky kokosového oleje rozpustím v puse a převaluju 20 min, pak vyplivnu a vyčistím si zuby opět kokosovým olejem… po tomhle rituálu mám pocit, že moje zuby nebyly nikdy v životě krásnější a opečovanější :))

2) Nejlepší žvýkačka, která epesně voní 

Mám ráda svěží dech, kdo ne, že? :)) Ale rozhodně nepoužívám běžné žvýkačky, které patří k nejtoxičtějším produktům v obchodě. Místo toho nosím u sebe balíček hřebíčku a ten si během dne rozkoušu a když ho vyplivnu, mám okamžitě krásně vydesinfikovanou celou pusu a krásně mi z ní voní :))

Na začátku vás asi bude pálit pusa, ale časem si zvyknete. Navíc pokud vás občas bolí zuby, rozkousejte si na bolavém zubu hřebíček, on tu bolest přirozeně utlumí 🙂 Tohle mě naučila moje mamka :)) Nejdřív jsem to používala právě při bolesti a potom jsem si k tomu přidala právě žvejkání hřebíčku místo orbitek apod :))

3) Nejlepší pomocník při bolesti žaludku a střev

Kdykoliv mě bolí žaludek nebo cítím divné pochody ve střevech jdu si udělat tymiánový čaj. Jednak je to teda úplná lahůdka, moc dobrý čaj chuťově, ale hlavně… během 10-15 minut se mi udělá dobře. Nepřeháním, je to fakt forf :))

Stačí, když si zalejte 1 lžičku sušeného tymiánu převařenou vodou, necháte 10 min vuluhovat potom prostě pomaloučku ještě zatepla vypijete. Já tohle dělám už aspoň 4 roky a je to nejspolehlivější pomocník, když se přejím, sním něco špatného a nebo mám střevní chřipku.

Tak to je z dnešního dílu mých zdravých vychytávek všechno, někdy brzy bude následovat další :))

Krásný zdravý den :* Zlata