POPOJEDEM. Aneb když děláme chyby.

Proč jsme na sebe a druhé lidi někdy tak “tvrdí”, když jde o chyby – proč se tak peskujeme, když něco strašného (podle našeho názoru) provedeme a proč hodnotíme a odsuzujeme druhé, když udělají (opět podle našeho názoru) něco hrozného?

V poslední době jsem se sama za něco peskovala až mě to úplně vyčerpávalo. Nevím, možná to znáte taky. Uděláte něco, z čeho později nejste vůbec nadšení a spíš si to vyčítáte a nevíte co s tím (možná toho dokonce litujete).

Nebo někdo váš blízký udělá něco, co je podle vás úplně hrozné a jako člověk už pro vás skončil a vám to pak dlouho leží v žaludku.

Znáte to?

Já jsem dostala teď o víkendu dobrou lekci od čtyřletého dítěte. Šla jsem kolem něj a nějak jsme si povídali a ono najednou řeklo, že “hodí do okna nůž”.

Ehmmmmmmm….??!!

Žádný nůž v ruce nedrželo, nicméně jsem byla docela překvapená jeho nápadem. Ale pak si říkám… no co… DÍTĚ.

Ale taky mi hned blesklo hlavou, že se VŠICHNI učíme. POŘÁD. A že když jsme malí, děláme také vylomeniny. Ale nikdy se za to šíleně nebičujeme a i ostatní nás kromě nějakého napomenutí nechají na pokoji.

Takže jenom vám chci připomenout, že ať už se zlobíte na sebe, nebo se zlobíte na někoho, podívejte se na to jinak.

Do života patří stejně jako úspěch i chyby a nezdar. Je to přirozená součást a v každém věku se jich pár dopustíme. Nikdy se jim nevyhneme. Je třeba s tím počítat a zbytečně kolem toho “nevyšilovat” :)) Prostě si řekněte… “popojedem” a nechte to být, přijmete, že se to stalo, nešťourejte se v tom a jděte dál.

Je jasné, že když se zpětně ohlížíte na svůj život, najdete něco, na co zrovna nejste hrdí. Myslím, že to má prostě každý, včetně mě. Když jsme malí, děláme chyby úměrné našemu věku a když jsme dospělí, děláme zase chyby, kteří dělají dospělí. Prostě některé zkušenosti potřebujeme zažít, abychom se něco naučili a pochopili. Ale to vy jistě víte… :))) Je to cesta skrze kterou rosteme a jasněji si specifikujeme, co v životě chceme a co nechceme a to je důležité.

Tak se mějte nejvíc krásně a zařaďte slovo popojedem do svého slovníku :)))

Přeju vám náramný nový týden a úctu a pochopení ke svým chybám, růstu a životu. Zlata