Jak dopadlo to moje vstávání v 6 :D

V listopadu jsem chtěla vstávat každé ráno v 6h a pustila se do své 66 days challenge.

Jak to tedy dopadlo? :))

Myslíte si, že jsem zvládla vstávat každý den v 6 hodin, i když jsem předtím byla zvyklá vstávat nejdřív v půl osmé? :))

No, nebudu vás napínat. Nezvládla jsem to. V 6hodin jsem vstala asi 3x za celou tu dobu. Několikrát jsem tedy vstávala i dřív, třeba v 4:45h, ale to bylo kvůli pracovním cestám do Prahy. Ale  i když jsem tak vstávala, stejně jsem nestihla ranní 20-20-20 plán, nebo-li 20min. cvičení – 20min. vzdělávání – 20.min plánování.

Taaaaakže, v kolik hodin jsem tedy vstávala?

Nejčastěji v 8:30 (asi v 85%). Nejprve jsem si hrozně, ale úplně nejvíc hrozně nadávala. Jako kdybych vstávala o půl hodiny déle, ale rovnou o 2 a půl hodiny????!!! Vyčítavé „panebože ty jsi ztroskotanec“ mi párkrát proběhlo hlavou.

Ale něco se změnilo. Uvědomila jsem si, že je prostě zimní období a já mám víc spát. Že to potřebuju.

A i když mám jiné pracovní povinnosti, věnuju první hodinu až dvě sama sobě a svým projektům. To pro mě byl obrovský posun. Že nemusím vstávat v 6 hodin, abych si pro sebe ukrojila svoji Hodinku. Místo toho jsem ukrojila 2 hodiny ostatním :)) a věnuju je sobě. Někdo si řekne, že je to sobecký. Já si třeba myslím, že člověk může být přínosný pro druhé až když je sám za sebe spokojený a šťastný.

A za tu dobu těch 66 dní jsem se naučila ještě 2 věci:

– nastavit si příjemný zvuk budíku, u kterého se člověk může pozvolna probouzet (můj nový zvuk budíku je níže ve videu). Rozhodně nepodporuju to, že jakmile zazvoní budík, vyskočím jak raketová střela a pojedu na nově naučeného autopilota. Miluju příjmný, pomalejší probouzení, spojené s ranní vděčností, vizualizací svých záměrů a mini protažení a objetí mého partnera. A tohle všechno mi prodlouží pobyt v pelíšku ještě o 10-15 min. :)) Tohle miluju a užívám si to.

– dát si ranní meditaci 10 minut. Tohle taky miluju. Zapálím svíčku u své nové jantry, sednu si na zem a v tichosti sedím se zavřenýma očima. Normálně jsem si už párkrát během dne úplně uvědomila, že se na meditaci stávám závislá, protože mě vždycky tak nabije…. mňam.

 

Nakonec si myslím, že jsem neměla 66 days challenge o vstávání v 6h, ale challenge jak dát sebe na první místo :))) Hihi…

 

Mějte se nejvíc krásně :)) a užívejte si své výzvy :))) Zdravím vás, Zlata