Dokážete se hecnout? :))

Přemýšlela jsem, o čem bych napsala dnešní článek. Nejprve jsem chtěla psát na téma “Vždycky jsem chtěla být manželkou” ale o tom někdy jindy :))))

Pak jsem tak trochu unaveně zalamentovala, proč mám vůbec nějaký článek psát… Už jsem úplně nejvíc grogy, mám za sebou daně, poštu, práci, kočku a veterináře, cestu na chatu, na nákup, z nákupu, vaření(to je možná silný slovo, jsem jenom nakrájela zeleninu a smíchala ji dohromady a 3 Gilmorky…:)))  a ještě psát nějaký bláznivý článek???? Vrrrr…

No, článek “musím” napsat, protože je úterý :)) a já se nedávno rozhodla, že články budu psát pravidelně v úterý. Inspiroval mě k tomu jeden z mých nejlepších přátel Jakub Vlček. Takže jsem si na něj vzpomněla, uchichtla se a řekla si, že mu zítra pošlu nějakýho navztekanýho smajlíka na skypu 😀 Což mi zvedlo náladu a vrátilo mě zpátky do hry :)) Jde se na věc… teda lépe řečeno, jde se na článek :))

No, vlastně jsem si takhle uvědomila, že tím, že mám kolem sebe lidi jako je Jakub, tak se moje plány  stávají skutečností. Takže dík Kubo. A taky Judituško, Dituško, Bereniko, Jani a Magdi :))  Díky nim jsem dokončila svůj web, projekt ranní rituály, publikovala Dády online knihu, přestala dělat to, co mě nebaví,… a asi bych mohla ještě hodně pokračovat :))

Častokrát mají moji přátelé hecovací otázky typu: Tak co, jak to jde? Už máš PDFko? Už je Dády kniha? Už máš připravené ty rituály, o kterých jsi mluvila? Tyto nenápadné otázky mě vždycky vrátí od roztříštěnosti a někdy lenosti k mým prioritám :))) Vím, že u nich bych s odpovědmi jako “neměla jsem čas, nestíhala jsem, měla jsem rýmičku, no, já ještě nevím, jak to zařídit” a podobnými “výmluvami” neměla šanci uspět a tak jsem rychle začla pracovat na dokončení svých plánů.

Však to znáte, nemá cenu řešit svoje sny s lidmi, kteří vás odrazují, posuzují nebo ještě hůř shazují řečmi “to nedokážeš, na to nemáš, prober se, ses zbláznil,…” (přidejte si svoje).

A proto jsem ráda, že svoje cíle sdílím s lidmi, kteří mě podporují, abych se nevzdala a šla si pro ně :))

Obklopovat se lidmi, kteří vás challengují v tom, co CHCETE, je zásadní. Jestli mluvíte anglicky, asi víte, co myslím pojmem challengovat se 😀 Pokud anglicky neumíte, tak já to překládám ve smyslu “hecneš se, jdeš do toho, přijmeš výzvu, pochlapíš se” :)) vyberte, co vám sedí nejvíc.

Vysvětlím to na příkladu. Chci psát svůj blog a mít web, který bude inspirovat lidi. Takže se challenguju v tom, že píšu články (i když to není moje nejsilnější stránka, ale vím, že je to potřeba a že když se do toho nakonec zchallaguju, hecnu, vlastně si to užiju).

To znamená, že se challenguju v tom, co chci. Chci mít čtený blog a inspirovat lidi, takže píšu články, i když se mi občas úplně nechce.  A to vám doporučuju taky –  abyste se hecli a někdy vystoupili z komfortní zóny a dělali věci, které jsou potřeba pro dosažení vašeho cíle.

Ale dávejte si dobrý pozor, abyste se nechallangovali v tom, co NECHCETE.

Když si např. v mém PDFku Ranní rituály přečtete, že máte ráno číst kapitolu z inspirativní knihy a nejlépe stále dokola a vy to teda začnete dělat, ale vlastně vás to bude otravovat, tak to nedělejte. Pokud víte, že stejně tak dobře vám poslouží třeba inspirace v podobě obrázkového citátu od Petra Havránka a kliknete si na jeho web nebo FB Každý den s citátem a budete si tam úplně nejvíc happy číst jeho citáty a naladí vás to mnohem líp, tak super. To je správná cesta.

Možná jsem uvedla moc jednoduché příklady, ale zkuste o tom zapřemýšlet na něčem konkrétním ze svého života. Je to pak docela úlevný, když si uvědomíte, že někdy zápasíte s něčím, co vlastně vůbec nechcete a někdy se naopak příliš brzy a snadno vzdáte něčeho, po čem moc toužíte a co si opravdu přejete.

Co chcete a jak se v tom můžete challangovat? Nebo kdo vás může občas hecovat, abyste šli do akce a uskutečnili své sny? :))

… … tady je prostor na vaší odpověď. Ještě jednou si dejte předchozí odstavec a odpovězte si. No taaaak! Hecněte se. A konečně jednou udělejte nějaký úkol z nějakého článku :)))

Tak jo, už je 1:08, já už se hecla :)) a teď jdu spát.

Pusu :o* a dobrou :)))  Zlata